Britroc Winners 2011

Spotlight

1st

Spotlight: Winner


Aleksander Kvam & Izabela Szydelko

2nd

Spotlight: Runner-up


Richard Beauvoisin & Zoe Witheridge

3rd

Spotlight: 3rd place


Herbie Bastien & Kirstin Oliver

 

Open Freestyle

1st

Open Freestyle: Winner


Kevin Town & Agnieszka Maczka

2nd

Open Freestyle: Runner-up


Aleksander Kvam & Izabela Szydelko

3rd

Open Freestyle: 3rd place


Ekow Oduro & Kirstin Oliver

 

Advanced Freestyle

1st

Advanced Freestyle: Winner


Ekow Oduro & Kirstin Oliver

2nd

Advanced Freestyle: Runner-up


Martin Bendle & Sophie Beasant

3rd

Advanced Freestyle: 3rd place


Matthew Evans & Emily Richardson

 

Intermediate Freestyle

Sponsored by Peter Chan - Heron's Bonsai

1st

Intermediate Freestyle: Winner


Daniel Rakauskas & Lucy Barlow

2nd

Intermediate Freestyle: Runner-up


Gareth Jones & Hannah Andrew

3rd

Intermediate Freestyle: 3rd place


Euan Brouwers & Charlotte Brigden

 

Seniors Freestyle

1st

Seniors Freestyle: Winner


Ian Shailer & Anne Litherland

2nd

Seniors Freestyle: Runner-up


Chris Turk & Beverley Carpenter

3rd

Seniors Freestyle: 3rd place


John Dixon & Angela Fitton

 

Take a Chance

1st

Take a Chance: Winner


Matt Kavanagh & Emily Richardson

2nd

Take a Chance: Runner-up


Ben Davies & Sophie Beasant

3rd

Take a Chance: 3rd place


Ekow Oduro & Lara Pollock

 

Airsteps Freestyle

Sponsored by Peter Chan - Heron's Bonsai

1st

Airsteps Freestyle: Winner


Lee Perrott & Dawn Foulger

2nd

Airsteps Freestyle: Runner-up


Herbie Bastien & Kirstin Oliver

3rd

Airsteps Freestyle: 3rd place


Gareth Jones & Hannah Andrew

 

Double Trouble Freestyle

1st

Double Trouble Freestyle: Winner


Lee Perrott, Dawn Foulger & Melanie Blackham

2nd

Double Trouble Freestyle: Runner-up


Paul Richards, Denise Jaques & Mary Kyte

3rd

Double Trouble Freestyle: 3rd place


Not awarded

 

Teams Spotlight

1st

Teams Spotlight: Winner


2 Hot Rhythm

 

Most Influential Teacher

Sponsored by Le Roc Federation


Matt Kavanagh (as nominated by 1st place winners)

1st

influential Teacher: Winner


Martin Bendle & Sophie Beasant

2nd

Influential Teacher: Runner-up


Euan Brouwers & Charlotte Brigden

3rd

Influential Teacher: 3rd place


Andy Middleton & Dawn Hanley